Google Ads Uzmanından Danışmanlık Hizmeti

Google Ads Kampanyanızı İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Adwords uzmanı kampanyalarınızı kusursuz oluşturur ve daha fazla kullanıcıya daha düşük reklam maliyetiyle ulaşmanızı sağlar. Hedeflemeler ve kampanya stratejileriniz mükemmel bir şekilde kurgulanırken reklam sayfanızın SEO eksikleri giderilir, kalite puanı arttırılır ve reklam performansınız iyileştirilir. Profesyonel bir ekiple çalışmak için Adwords ajansı tercih edilmelidir.

 • Şirketinizi ve yaptığınız işi tanıyor, potansiyel müşterilerinizi tespit ediyoruz.
 • Şirketinize ya da ürününüze özel ve özgün reklam stratejileri geliştiriyoruz.
 • Performansı takip edilebilir ve kolay anlaşılır reklam kampanyaları oluşturuyoruz.
 • Sitenizin ve reklam sayfalarının kalite puanını arttırıyoruz gerekirse yazılımsal müdahale edebiliyoruz.
 • Rakiplerinizi yakından inceliyor ve direkt sonuç odaklı stratejiler geliştirerek rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlıyoruz.
 • Kampanya verilerini inceliyor gerekli gördüğümüz yerlerde yeni düzeltmeler yaparak reklamlarınızı sürekli geliştiriyoruz.

Arama Ağı Reklamları

Google Adwords (Ads) arama ağı reklamlar, Google kullanarak arama yapan kullanıcıların karşısına çıkan sonuç sayfalarında verilen reklam türüdür. Reklamlarınız bütçe, kalite puanı ve alaka düzeyine göre anahtar kelimede sıralanır ve en iyi puanı alan, en optimize reklamlar ilk sıra için bir açık arttırmaya katılır. Reklamlarda bu açık arttırmayı kazanan site ilk sıraya yerleşirken diğer siteler sıralamayı takip eder. Her anahtar kelime için bu mantık ayrı ayrı işler.

Örneğin bir kullanıcı “Hediyelik Eşya” aramasını Google üzerinden yaptığında karşısına çıkan ilk sayfanın en üstündeki sonuçlar reklamlı (sponsorlu) sitelere aittir. Reklam verenlerin hepsi uygun eşleşme türleri ile belirttiğimiz anahtar kelimeyi hedefler, anahtar kelime için bütçe optimizasyonunu yapar, demografik hedeflemeyi optimize eder, alakalı reklam sayfalarını SEO’ya uygun şekilde düzenler ve reklamlarını yayına alırlar.

Arama Ağı reklamları temelde basit gibi görünse de farklı varyasyonlar, A/B testleri, reklam eklentileri ile denenerek en iyi sonucu veren kampanyalar tercih edilmelidir. Tam tersi durumlarda reklam bütçesi çok hızlı ve çok alakasız harcanarak tükenir ve dönüşüm oranları neredeyse sıfırı gösterebilir.

Arama Ağı reklamları Google üzerinden direkt ürün ve hizmet satışı, müşterileri işletmeye çekme ve marka bilinirliğini arttırmak için kullanılan en etkili ve en ucuz yöntemlerden biridir. Kampanyaların doğru optimizasyon ile oluşturulması halinde siz de uygun fiyatlara büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Tam verim alacağınız, yüksek performanslı reklamlar için Google Adwords ajansı ReklamWeb ile çalışmak ister misiniz?

Görüntülü Reklamlar

Google görüntülü reklam ağı kendi reklam servisine dahil ettiği siteleri kapsar. Girdiğiniz sitelerde ki reklamları fark ettiniz mi? Özellikle haber sitelerinde her yerden çıkan reklamların çoğu aslında Google görüntülü reklam ağı tarafından yayınlanmaktadır. Kullanıcılar internette gezerken girdikleri sitelerde bu görüntülü reklamlar ile karşılaşırlar. Kullanıcılara göre görüntülü reklamların hedeflemesi yapılabilir, mobil ve masaüstü kullanıcıları tercih edilebilir veya tamamına görüntülü reklamlarınız gösterilebilir. Görüntülü reklam ağı yüksek marka bilinirliği oluştururken maksimum gösterim hedeflenir. Sitelere giriş yapan kullanıcıların %90’ı reklamlarınız ile karşılaşır ama sadece reklamlarınıza tıklayan kullanıcılar için ödeme yaparsınız. Bir kullanıcı reklamınıza tıklarsa Tıklama Başı Maliyet (TBM) üzerinden ödeme yaparsınız.

Görüntülü reklamlar yukarıdaki resimde görüldüğü gibi site içerisinde yayınlanmaktadır. Siteye giren kullanıcılar reklamlarınızı görmektedir. Tıklamasalar bile görünen reklamlar sayesinde ürün ve marka bilinirliği kolaylıkla oluşur. Etkili bir görüntülü reklam kampanyası için Adwords uzmanı ile çalışmayı düşünmelisiniz. Hedeflenen siteler bütçeyi boşa harcayabileceği gibi efektif harcaya da bilir ve dönüşüm oranlarını olumlu yönde etkileye bilir.

Alışveriş Reklamları (Shopping ADS)

Alışveriş reklamları e-ticaret siteleri için ürün listeleme ve reklama çıkarma modelidir. Bu reklam modelinde binlerce ürünü “Feed” ile listeleyerek uygun kampanyalar oluşturup, hedef kitlenize göstermeniz mümkün. Feed listelemesini Google’ın belirttiği kriterlere göre oluşturmanız gerektiğini unutmayın. Google’da ürün ararken, aradığınız ürünün sponsorlu olarak listelendiğini görmüşsünüzdür. Ürünler marka, model , fiyat gibi detaylar ile anahtar kelimelerde gösterilir ve satın alma niyeti olan kullanıcının karşısına çıkartılır. Aşağıda resmini de eklediğimiz alanda reklam verebilmeniz için Google Merchant hesabınızın olması gereklidir. Daha sonra bu hesabınızı Google ADS ile bağlayarak reklam kampanyalarınızı oluşturabilirsiniz. Google Merchant aslında kullanıcılara aradığı ürünleri, benzerlerini ve her birinin fiyatını gösteren bir pazar yeri gibi düşünülebilir. Bu pazar yeri sadece ürünlerinizi sergiliyor ve satış yapmanızı olanak sağlarken komisyon almıyor. Satışlar sizin sitenizden gerçekleştiriliyor. Alışveriş reklamı için dönüşüm oranları oldukça yüksektir. Kullanıcılar satın alma ya da araştırma niyetiyle aramaları yapar, yeniden pazarlama sayesinde dönüşüm oranları artar ve ürünü araştıran kullanıcılar da ilerleyen dönemlerde yüksek oranda satın almayı gerçekleştirebilir.

Google’da iPhone modelleri aratıldığında, ziyaretçilerin karşısına çıkan ürün reklamları hem güven oluşturur hem de bilinirlik sağlar. Ürünlerinize doğrudan bağlantı ile kullanıcıları yönlendirir. Bu sayede ürünlerinizi yeni kullanıcılara tanıtır, yeni müşteriler edinirsiniz.

Mobil Uygulama Reklamları

Web siteniz, ürünleriniz ve hizmetleriniz için reklam verebildiğiniz gibi mobil uygulamanız için de reklam verebilirsiniz. Eğer bir mobil uygulamaya sahipseniz “Play Store, iOS App” uygulaması içerisinde, uygulamanızın reklamlarını vererek indirme sayılarını arttırabilir, mobil uygulamanızı telefon kullanıcılarına kolaylıkla tanıtabilirsiniz.

Mobil uygulama reklamları aşağıdaki gibi görünmektedir ve mobil geliştiriciler, uygulama sahipleri için oldukça etkili bir tanıtım yöntemidir.

Neden Google Adwords Uzmanı ile Çalışmalıyız?

Google Ads reklamlarına pek çok işletmenin ihtiyacı vardır. Reklam kampanyalarını oluşturmak ve reklamı yayınlamak oldukça basit gibi görünse de profesyonel bir Adwords uzmanı tarafından çalışma yapılması gereklidir. İyi bir reklam kampanyasının birden fazla etkeni vardır ve bu etkenler bir arada, optimize şekilde çalıştığında reklam kampanyası potansiyelini yakalar.

Pek çok küçük ve büyük işletme ile farklı reklam modelleri ve kampanya yapıları oluşturarak, reklamları kurguladığımız için sizin reklamlarınızı da maksimum performans, satış ve dönüşüm getirecek şekilde kurgulayabiliriz.

Sizlerle Google Ads’e ait bazı önemli istatistikleri değerlendirelim:

 • Reklam aramalarında pazar payının %73’ü Google’da bulunur.
 • Google’da ürün arayan kullanıcıların %35’i aradıkları ürünü 5 gün içinde satıl alıyor.
 • Google Ads reklamları marka bilinirliğinizi %68 arttırmaktadır.
 • Google reklamlarına tıklayarak sitelere ulaşan kullanıcıların %50’si ürün satın alma eğilimindedir.
 • Google’da saniyede 60.000 üzerinde sorgu yapılıyor.
 • Bilgisayar kullanıcılarının %60’ı, mobil kullanıcılarının %80’i aramalarını Google’dan yapıyor.
 • Google’da kayıtlı işletmelerin ve işletme sitelerinin %40’ı reklamları kullanıyor.
 • Arama yapan kullanıcıların %70’i en üstteki reklama, %20’si 2. Sıradaki bağlantıya, %8’i ise 3. Sıradaki bağlantıya tıklarken kalan %2’lik kısım alt sıralarda konumlanmış sitelere tıklamayı tercih ediyor.
 • Arama motoru kullanıcılarının %78’i Google’dan arama yapmayı tercih ediyor.

Yukarıdaki istatistikler göz önüne alındığında potansiyel müşterilerinizi Google’da bulma olasılığınız oldukça yüksek. Ancak etkili reklam kampanyalarının oluşturulması için bir Adwords uzmanı ile çalışıp reklam bütçesini doğru yönetmek gerekiyor.

Neden Google Adwords Uzmanı ile Çalışmalısınız?

Adwords Uzmanı Ne İş Yapar?

 1. Hazır bir Ads kampanyanız varsa bu kampanyayı ve altındaki reklam gruplarını detaylı analizlerle inceleyerek bütçenizi boşa harcayan hataları tespit eder ve reklam performansınızı arttıracak detaylı ve uzmanlık gerektiren çalışmalar yapar.
 2. Kampanya bütçesini optimize eder ve reklam için ayırdığınız bütçenin doğru kullanılmasını sağlar.
 3. Pek çok işletme ürün ve hizmetlerini tanıtmak için Google Ads kullanır, Adwords uzmanı reklam bütçenizi, reklamlarınızı ve web sitenizi en iyi optimizasyonları yaptıktan sonra yayına alır.
 4. Reklamları oluşturmadan önce kampanyaların bazı simülasyonlar ile değerlendirilmesi gerekir. Bu değerlendirmeler ise kampanya oluşturma sırasında kullanılan bazı premium araçlar ile mümkündür. Bu araçlar ihtiyaca göre şekillenebilir ve bu ihtiyacı yine Ads uzmanı tespit eder.

Google Adwords (Google Ads) Nedir?

Google tarafından Google Adwords reklam özelliğinin adı değiştirilerek 28/07/2018 tarihinde Google Ads olarak güncellenmiştir.

Google Ads, Google’ın reklam verenlere sunduğu bir platformdur. Google arama ağında ve reklam ağına dahil olan sitelerde reklam vermenizi sağlar. Pek çok reklam modeli ile en uygun hedef kitleye ulaşmanıza ve detaylı optimizasyonlar yapmanıza izin verir. Ürün ve hizmet satan işletmelerin potansiyel müşterilerine ulaşmalarını sağlayan en hızlı ve en güvenilir yöntemdir.Dünyanın ve Türkiye’nin her yerindeki potansiyel müşterisine ulaşmak isteyen her şirket günümüzde bir reklam bütçesi ayırıp yeni müşterilerinin karşısına çıkmalıdır.

Reklamlar Pay Per Click dediğimiz sistemde yayınlanır, tıklama başı ücretlendirme yapılır ve bu ücretlendirmeler rakipler ile açık arttırma mantığında çalışır. En yüksek tıklama ücretini ödeyen reklam verenin reklamı en üst sırada görünürken ücretlendirme dışında kalite puanı, anahtar kelimeler ve demografik hedeflemeler de önemlidir.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google’da arama yaptığımızda karşımıza binlerce sonuç çıkar. Bu sonuçların büyük bir kısmı alakalı anahtar kelimede SEO ile yükselirken bazıları reklam vererek direkt müşterilerini hedeflemektedir. Bazı sektörlerde ilk sayfada görünmek için reklam vermek zorunluluktur çünkü bu anahtar kelimelerde rekabet oldukça yüksektir.

Reklamlar belirli bir açık arttırma mantığına göre sıralanır. Rekabet arttıkça açık arttırmada tıklama başı maliyette yükselir. Reklam bütçesi üst sıralarda görünmenin tek etkeni değildir. Sitenin kalite puanı, reklam verilen sayfanın anahtar kelime ile ilişkilendirilmesi, sayfanın rakiplere göre konumlandırılması sıralamanızı etkilemektedir. Aynı anahtar kelimede tam optimize edilmiş bir reklam kampanyası düşük miktarlarda açık arttırmayı kazanırken, kötü optimize edilmiş bir kampanya daha yüksek fiyatlarla ilk sıraya yerleşebilir.

Google Ads reklam sıralaması aşağıdaki gibidir:

 1. Anahtar kelime teklifi
 2. Reklamın ve reklam verilen sayfanın kalite puanı
 3. Reklam sıralama eşikleri
 4. Anahtar kelime ile reklam sayfasının alakası
 5. Reklam uzantılarının kullanımı
 6. Reklam metni

Google Adwords Reklam Maliyeti Ne Kadar?

Reklam türü ve reklam ihtiyacına göre farklı teklif stratejileri vardır. Reklamlarınız için tercih ettiğiniz ağlar, ürün ve hizmetleriniz için tıklama, gösterim ya da dönüşüm gibi tercihleriniz yani reklam kampanyası oluştururken ihtiyacınız olan hedefler teklif stratejinizi oluşturmaktadır.

Reklam verirken kampanya bütçesi tamamen sizin elinizdedir. İhtiyacınıza göre bu bütçeyi arttırıp azaltabilirsiniz ancak düşük bütçeli kampanyaların performansı yüksek bütçeli kampanyalara göre oldukça düşüktür. Hedeflerinizi paylaşan rakipleriniz ve anahtar kelimelerdeki rekabette bütçe belirlemenizde önemli rol oynamalıdır.

Google Ads Kampanya Maliyeti

Ads 5500 Harca 5500 Kazan Kod Çekilişine Ücretsiz Başvurun.

Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?