SEO Ajansı ile Sıralamanızı Yükseltin

SEO Ajansı Sıralamanızı Yükseltir

SEO ajansı, Google yönergelerini dikkate alarak sitenizin arama motorlarında (Google, Yandex, Bing, Yahoo) sıralamasını yükseltecek bazı çalışmalar yapar. Bu çalışmalar sitenin içerik ve genel performansını pozitif etkilerken kullanıcı deneyimini de yükseltmeyi hedefler. SEO ajansı sitenizin SEO stratejisini kurar ve siteniz gelecekte de bu strateji üzerinden gelişerek sıralamada yükselir ya da mevcut sıralamasını rakiplerine karşı savunur. SEO çalışmaları tek seferlik ve kısa süren işlemler değildir, anahtar kelimenizde rekabet olduğu sürece yapılması gerekir. Siz çalışmayı durdurduğunuzda rakipleriniz devam edip sıralamada mutlaka sizi geçecektir. SEO aslında bir rekabet, yarış ortamıdır. Sizde bu yarışa ReklamWeb ile devam etmek ister misiniz?

Yaratıcı SEO Ajansı Sitenizi İlgi Çekici Yapar

Markanızın, ürün ve hizmetlerinizin internete açılması, internet kullanıcıları tarafından fark edilip satın alınması için sitenizin üst sıralarda görünmesi gerekir. SEO çalışmaları bu açıdan bakıldığında iyi bir yatırım ve prestij olarak görülür. Bir ürün ve hizmeti arayan kullanıcı sizin sitenizi o ürün ve hizmetin anahtar kelimesinde ilk sırada gördüğünde, şirketinizi ve ürününüzü anahtar kelimeyle özdeşleştirir. Markaya güven duyar ve tekrar sizi tercih etme eğilimi gösterebilir. SEO ajans hizmetlerimiz ve uyguladığımız yöntemler markanızın PR ve tanıtım çalışmalarını da içerir. Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği haber sitelerinde markanızın haberleri yer alabilir.

Mekanik ve Yaratıcı SEO Yöntemleri
SEO ve Kullanıcı Deneyimi

SEO Ajansı Kullanıcı Deneyiminizi Optimize Eder

Google gibi büyük arama motorları algoritmalarını kullanıcı deneyimine göre oluşturur. Temelde kullanıcının arama terimine en iyi cevabı veren, en iyi optimize edilmiş ve yüksek performanslı siteler sıralamada algoritmaya göre önceliklidir. Kullanıcı deneyimi için kullanmış olduğunuz temanın tasarımı, gereksiz kod kullanımı, dolaşımı da etkilidir. Dolaşım menüler, kategoriler ve etiketler üzerinden sağlanır. Kullanıcı sitenizi ilk açtığında en fazla 3 saniye beklemeli, herhangi bir sayfaya ulaşmak için ortalama 3 tıklama yapmalıdır. Çok fazla JavaScript barındıran, tamamen tasarım odaklı temalar SEO açısından zararlı olduğu gibi, kullanıcı deneyimini hiçe sayan ve göze hitap etmeyen temalar da uygun değildir. Bu nedenle site kurulumundan itibaren bir SEO ajansı ile çalışılması gerekir. SEO ajansı sitenizi Google yönergelerini dikkate alarak oluşturur.

Teknik SEO (On Page SEO)

Teknik SEO çalışmaları sitenin kurulumuna karar verildiği andan itibaren başlar. Tema seçimi, eklenti seçimi, SEO stratejisi bu aşamada oluşturulur ve sitenin geleceğinde de aynı strateji geliştirilerek uygulanır. İçerik planlaması, içerik iskeletleri, dahili ve harici bağlantıların çıkışı, arama motoru analizi, anahtar kelime analizi, rakip analizi ve içerik analizleri bu aşamada çok önemlidir ve hepsinin kurgulanması gerekir.

Mekanik SEO

Mekanik SEO kavramı yeni popüler olsa da ReklamWeb olarak bu kavrama uzun yıllardır hakimiz ve kullanmaktayız. Sitenizin ihtiyaçlarına göre bazı araçlar yazdırabilir, otomasyonlar hazırlatabilir ya da yapay zeka uygulamalarından faydalanarak SEO çalışmasına katkı sağlayabiliriz. Tüm bu yazılım ve yapay zeka desteğini sadece SEO için vermekteyiz ve yapılması gereken yazılımlara işinize ve rekabete göre karar vermekteyiz. Mekanik SEO daha çok içerik odaklıdır ve paravan bloglar ile desteklenerek dış SEO (Off Page SEO) çalışmalarına katkı sağlar. Bu açıdan oldukça önemlidir çünkü Google gibi arama motorları site otoritelerini verilen kaliteli ve alakalı bağlantılara göre belirler.

Dış SEO (Off Page SEO)

SEO ajansı siteler için yapacağı en önemli çalışmalardan biri “Dış SEO” çalışmalarıdır. Bu alanda “Link Juice” dediğimiz kavram öne çıkar. Otoriter web sitelerden alınan linkler, otorite paylaşımı, referans olarak değerlendirilir. Ne kadar eski, trafikli ve kaliteli linklere sahip sitelerden bağlantı alırsanız o kadar otoriter bir siteye sahip olursunuz ancak bu konuda da dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

Alınan bağlantıların tümüne backlink adı verilir. Backlinkler genelde çapa metin veya direkt link şeklinde verilebilirken farklı türlerde de sitenize link verilebilir.

Profesyonel SEO Ajansı Nasıl Çalışır?

Profesyonel SEO ajansı ReklamWeb gibi çalışır. Bizler işletmenizin yüzü olan web sitenizin kurulumundan itibaren rol alırız. İşe ilk önce yaptığınız işi tanımakla başlar daha sonra işinizi sitenize entegre etmeniz için bazı yönlendirmelerde bulunuruz. Sitenizin tasarımını, SEO stratejinizi, reklam stratejilerinizi, sosyal medya stratejilerinizi belirler ve bu alanda bir ekip görevlendirerek çalışmaya başlarız. SEO çalışması üç aşamada ele alırız.

Profesyonel SEO Ajansı Nasıl Çalışır?

SEO Ajansı ile Çalışmanın Avantajları

SEO ajansı ile çalışmak uzun vadede oldukça avantajlıdır. Yaptığımız çalışmalar marka bilinirliğini arttırır, anahtar kelimelerde yükselmenizi sağlar, organik trafik performansında artış sağlar, müşteri dönüşümü ve satışlara pozitif etki eder, reklam maliyetini düşürür.
SEO ajansı olarak yaptığımız çalışmalarda sitenizi en ince detayına kadar inceliyoruz. Eksiklerini tespit edip buna göre bir aksiyon planı hazırlıyor ve bir SEO stratejisi kurarak ilerliyoruz. SEO tüm sitelerin ihtiyacı olan bir çalışmadır. Pek çok farklı optimizasyon ile siteleriniz Google ve potansiyel trafiği tarafından kolayca fark edilir. Bu trafik yönlendirilerek yeni müşteriler kazanılabilir, sosyal medya takipçileri arttırılabilir, marka bilinirliği ve marka güveni kolayca sağlanabilir.
Profesyonel SEO ajansı, yaptığı çalışmaların tamamını Google gibi arama motorlarının algoritmalarına dayandırır ve webmasterlar için paylaşılan yönergeleri referans alır. Bunların dışında uygulanan “Black Hat SEO” teknikleri sitenizin kısa veya uzun vadede zarar görmesine neden olur. Profesyonel olmayan uzmanların yaptığı hatalar bazen geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Uygunsuz SEO çalışması sitenizin spam ve filtre cezaları ile karşılaşmasına neden olabilir. Bu nedenle SEO konusunda tecrübeli ve ekip çalışması ile her alanın uzmanından faydalanan ajanslar ile çalışmak oldukça önemlidir.

Backlinkler SEO İçin Çok Önemlidir!

Backlinkler bütün arama motorları için en önemli SEO kriteridir ve her site için özel olarak doğru kurgulanması gerekir. Yanlış kurgulanan backlink ağının ya hiç faydası olmaz ya da sitenizin sıralamasına zarar verebilir. Bizler siteniz için en doğru backlink grafiğini bulup oluşturuyor, sizin için stratejinizi belirledikten sonra satın alım yapmaya başlıyoruz.

  • Bağlantı aldığınız site içeriklerinizle alakalı mı? Eğer bağlantı aldığınız sitede içerikleriniz ile alakalı içerikler bulunuyorsa ya da genele hitap eden bir siteyse bu bağlantı kalitelidir. Ülkemizde en kaliteli bağlantılar genelde haber siteleridir. Pek çok alanda içerik paylaşan haber siteleri yüksek trafik ve sosyal medya dönüşümüne sahiptir. Otoriter oldukları için hızlı indeks alırlar, ilk sayfada yüksek sıralarda bulunurlar ve “Google News” haber servisine bağlı oldukları için buradan da kitle çekerler. Haber sitelerin dışında sektörel bloglar oldukça önemlidir. Aynı sektörde olduğunu bloglardan alınan linkler sitenizin otoritesini arttırır.
  • Kaliteli bağlantılar sitenizin sıralamasını olumlu etkiler kaliteli bağlantıların başında aynı anahtar kelimeleri hedeflediğiniz ve sıralamada rekabette olduğunuz siteler gelir. Bunun dışında genel forum siteleri, eğitim siteleri ve devlet siteleri kaliteli bağlantı olarak nitelendirilir.
  • Bağlantı türleri oldukça önemlidir. Backlinkleriniz belirli bir profile sahip olmalıdır. Backlinler Nofollow, Dofollow, UGC ve Sponsorlu olarak bir profile uygun alınmalıdır. Sadece Nofollow olan bağlantılar neredeyse hiçbir işe yaramazken doğru backlink profilinde uygulanan Nofollow bağlantıların etkisi gözle görülür. Doğru backlink profilini ise tecrübeli SEO ajansları kolayca kurgulayabilir.

Backlinkler genel itibari ile SEO için en önemli kavramdır. Çünkü doğru backlink profili sitenizi direkt ilk sıraya sokabilir. Yanlış backlink profili ve kalitesiz linkler ise sıralamanızı negatif etkiler, belki de spam ve filtre cezaları almanıza neden olur.

  • Sosyal medyadan gelen linkler ve nitelikli kullanıcı. Sosyal medya ve organik aramadan gelen kullanıcıyı “nitelikli kullanıcı” olarak adlandırırız. Bu kullanıcılar sitenizle ilgilenir, içeriklerinizi takip eder ya da kendisine uygun bulur ve bu yüzden sitenizi tercih eder. Nitelikli kullanıcı sitenizde vakit geçirir, sayfalar arası dolaşır, ürün ve hizmet almayı düşünür ya da satın alır. Bu nedenle sosyal medyada paylaşılan linkler marka bilinirliğini arttırır. Kullanıcıların sizden bahsetmesi ve sitenizi ziyaret etmesi aslında bir tür backlink vermesidir. İşletmelerin genel itibari ile sosyal medyaya yönelmesi de SEO için önemli kriterlerden biridir. Nitelikli kullanıcı sıralama kazandırır, sıralama ise yeni nitelikli kullanıcı kazandırır. Siteniz için özel hazırlanmış Backlink Paketleri için ReklamWeb’i tercih edebilirsiniz.

Ads 5500 Harca 5500 Kazan Kod Çekilişine Ücretsiz Başvurun.

Mesaj Gönder
Mesaj Gönderin
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?