Youtube Reklamlarınız İçin Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Youtube reklamları için profesyonel bir reklam kurgusu gereklidir. Ürün, hizmet veya izlenme, takipçi kazanma gibi hedefler doğrultusunda farklı reklam modelleri ve kampanya stratejileri tercih edilmektedir. Bu stratejilerin profesyonel reklam ajansı tarafından kurgulanması ve reklamların yayına alınması gerekir.

 1. Reklam kampanyalarınızı en iyi optimizasyonlar ile kurgulayıp yayına alıyoruz.
 2. Reklamlarınız için gerekli araştırmaların tamamını yapıyor, reklam performansı için gerekli tavsiyeleri veriyoruz.
 3. Anahtar kelimelerinizi belirliyoruz ve bütçenizin boşa harcanmaması için negatif anahtar kelimelerinizi de belirleyip kampanyanıza işliyoruz.
 4. Hedef kitlenizi belirleyip doğru demografik seçimler yapıyor ve direkt kitlenize ulaşmaya çalışıyoruz.
 5. Alakalı Youtube kanallarını tespit ediyor, alakalı aramalarda ve izleyicilerde reklamlarınızı yayınlıyoruz.
 6. Kampanya optimizasyonu sonrasında işlemlerin tamamı size bırakılıyor ve bir daha kampanya oluşturmak zorunda kalmıyorsunuz ancak kampanya
 7. Kampanyanız için düzenli çalışmaya karar verdiysek düzenli analizler ve sonuçları size iletiyoruz.
YouTube Reklam Ajansı

Youtube reklam verme için ajans hizmeti alan müşterilerimizin kanal gelişim ve reklam verimliliği ortalaması aşağıdaki gibidir.

 

% 57 Abone Kazanımında Artış

% 73 İzlenme Sayısında Artış

% 22 Yeni Yorum Girişinde Artış

YouTube Reklamları Avantajlı mı?

Yeni Abone

Yeni aboneleriniz için benzer içerikleri paylaşan, anahtar kelimeleri hedefleyen kanallarda video reklamı verebiliriz.

İzlenme Sayıları

Youtube videolarınızın izlenme sayılarını arttırmak ister misiniz? Doğru reklamlar ile istediğiniz videoların izlenmelerini arttırabiliriz.

Neden Youtube Reklamlarını Tercih Etmeliyiz?

Youtube reklamları en etkili sosyal medya reklam türlerinden biridir. Satmak istediğiniz bir ürün ve hizmet varsa bununla ilgilenen kullanıcılara oldukça kolay ve çok net bir şekilde etkileşim kurmanızı sağlar. Daha önce bu ürün ve hizmetlerle ilgilenmiş, alakalı videoları izlemiş ve kanalları takip etmiş kişilere reklamlarınız ile şirketinizi, ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz. Ya da bir içerik üretici olabilirsiniz. Bu durumda hedef kitlenizin vakit geçirdiği kanallar ve videoları hedefleyerek reklamlarınızı verebilir, alakalı anahtar kelimeler ile hedef kitlenize direkt ulaşabilirsiniz.

 • Youtube reklamları marka bilinirliğinizi arttırır
 • Youtube reklam verme işlemi diğer sosyal medya platformlarına göre daha düşük maliyetli ve daha net hedefleme sağlar.
 • Youtube reklamları ile ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilir, sitenize rahatlıkla trafik çekebilirsiniz.
 • Youtube reklam yönetimi doğru yapıldığında sektördeki rakiplerinizle kolaylıkla rekabete girebilir, büyük markalarla rekabet edebilirsiniz.
 • Youtube reklamları ile kanalınızı kolayca büyütebilirsiniz. İzlenme sayılarını ve aboneleri hızla çok kısa bir sürede yükseltirsiniz.
 • Ürünleriniz için tanıtım videoları ve inceleme videoları çekerek hedef kitlenize kullanıcı deneyimlerini aktarabilir ve satışa çevirebilirsiniz.

Youtube ile Özgürce Reklam Verin

Youtube reklam verme modelleri, kullanıcılar ile farklı hedeflemeler yaparak etkileşime geçmenizi sağlayacaktır. Hedef kitlenizi iyi analiz edip, kitlelere göre reklam modelleri ve kampanyalar oluşturup Youtube üzerinden reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Pek çok kampanya ve çeşitli videolar, görseller ile yayına aldığınız reklamlar farklı kitleler üzerinde farklı etkiler yaratabilir, dönüşüm oranlarını ve satışlarınızı pozitif etkileyebilir. Reklamlarınızı demografi, yaş, cinsiyet, ilgili kanallar, kullanılan cihaz modelleri, mobil ya da masaüstü gibi pek çok farklı hedefleme kullanarak oluşturabilirsiniz. Büyük ve küçük işletmelerin ürün ve hizmetlerini tanıtmaları, marka bilinirliğini arttırmaları ve yeni müşterilere ulaşmaları için Youtube reklam yönetimi oldukça önemlidir. Reklam bütçesinin doğru harcanması, kampanyaların doğru kurulması ve ulaşılmak istenen hedef kitlenin doğru belirlenmesi profesyoneller tarafından eksiksiz kurgulanmalıdır.

YouTube'de Özgürce Reklam Verin
Youtube Reklam Türleri

Youtube Reklam Modelleri Nelerdir?

Google, reklam verenlerin ihtiyaçlarına göre farklı reklam modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Reklam modelleri hedef kitlenizin tercihlerine ya da reklam verilecek ürün ve hizmetin türüne göre seçilebilir. Seçim esnasında Adwords Reklam Uzmanı hep yanınızda olacaktır.

 

 • Görüntülü Reklamlar (Display Ads)
 • Atlanabilir Videolu Reklamlar (Skippable Video Ads)
 • Atlanamaz Videolu Reklamlar (Non-Skippable Video Ads)
 • Yer Paylaşımlı Reklamlar (Overlay Ads)
 • Keşfet Kısımlarında Verilen Reklamlar (Truview Discovery Ads)
 • Bumper Reklamlar (Bumper Ads)
 • Sponsorlu Kart Reklamı (Sponsored Card Ads)

Bumper Reklamları

Bumper reklamlar kısa video formatında yayınlanan, daha fazla müşteriye ulaşmanızı hedefleyen ve bin gösterim başı maliyet (BGM) teklifi ile kurgulanan reklamlardır, her izlenme başına ücret ödenir. Bumper reklamların süresi maksimum 6 saniyedir. Daha kısa süreli olabilir, hedeflenen videonun, anahtar kelimenin ya da kanalın videosunun başında, ortasında ya da sonunda ortaya çıkabilir. “Reklamı Atla” seçeneği çıkmaz, reklam videonuz bittikten sonra izleyici izlemek istediği videoya başlar.

TrueView Videolu Reklamlar

TrueView reklamlar en çok tercih edilen Youtube reklamlarıdır. Youtube ana sayfasında ve video içerisinde karşınıza sürekli çıkan, atlanabilir reklamlardır. Reklam videolarınız maksimum 6 dakika ve minimum 12 saniye olması gerekir. Kullanıcıların etkileşime geçmesi ise videonun en az 30 saniye izlenmesi olarak kabul edilir ve bu şekilde ödeme alınır. Reklamlarınız video öncesi ya da sonrası yayına alınabilir. Reklamı gören kullanıcı ilk 6 saniye “Reklamı Atla” seçeneğine tıklayamaz.

Display (Görüntülü) Reklamlar

Görüntülü reklamlar (Display) Youtube video sayfası içinde sağ üst köşede görünür. Bu reklam türü sadece bilgisayar kullanıcılarında ortaya çıkar. Çok tercih edilmez çünkü günümüzde anlık aktif internet kullanıcılarının %80’ini mobil kullanıcılar oluşturmaktadır.

300 x 250 veya 300 x 60 boyutunda olabilir.

Overlay Reklamlar

Overlay reklamlar video içinde ortaya çıkar ve ekranın alt kısmında görünür. Banner reklamıdır. Kullanıcı reklama tıkladığında bir web sitesine yönlendirilir. Yalnızca bilgisayar kullanıcılarına gösterilir. Videonun alt kısmında %20’lik kısmı kapsayacak şekilde, yarı saydam verilen reklamlardır. İzleyici “X” e basınca kapanır. En fazla 150 KB, JPG, GİF, PNG formatlarında, 468 x 60 veya 728 x 90 boyutunda olabilir.

Atlanamayan Videolu Reklamlar (Non-skip)

Atlanamayan videolu reklamlarda reklam geçme sınırı 15 ile 20 saniye şeklinde değişiklik gösterir. Ülkemizde 15 saniyelik reklam aktiftir. Bu reklam türünde direkt hedeflediğiniz izleyiciye ulaşmanız ve ilk 15 saniye içerisinde dikkatini çekmeniz gerekir. Reklam izlenme başı ödeme yapılır ve diğer reklam türlerine göre biraz daha yüksek maliyet çıkabilir. İzleyici reklamlarınızla videonun başında ya da ortasında karşılaşabilir, izlemek istediği videoyu izlemek için 15 saniye beklemesi gerekir.

Sponsor Kart Reklamları

Sponsorlu kart reklamları video başında ya da sonunda ortaya çıkar. Mobil ve masaüstü kullanıcına gösterilir. Video ekranı içinde gösterilir ve oldukça etkilidir. JPG, PNG ve GİF formatlarında 1:1 ölçekte ve en fazla 5 MB boyutunda olmalıdır.

YouTube Kampanya Türleri

Youtube Reklam Modelleri

Youtube aslında Google gibi bir arama motorudur ancak tek fark içeriklerin video olmasıdır. Youtube bilindiği üzere Google’a ait bir platformdur ve aynı reklam ağına dahildir. Youtube için reklam verenler de Google Ads platformunu kullanarak reklamlarını oluşturur ve yayınlayabilir. Youtube içerisinde bir kaç reklam modeli barındırır ve her reklam modeli reklam verenin isteğine ve ihtiyaçlarına göre farklı etkiler oluşturur.

Yeni Abone Kazanımı
İzlenme Sayısında Artış
Marka Tanıtımı

  Ads 5500 Harca 5500 Kazan Kod Çekilişine Ücretsiz Başvurun.

  Mesaj Gönder
  Mesaj Gönderin
  Merhaba
  Nasıl Yardımcı Olabilirim?