Reklam Verimliliği
Düşük Fiyatlı Reklam Bütçesi
Yeni Müşterilere Ulaşma Kolaylığı

Google Haritalar (Google Maps) Reklamı Nedir?

Fiziki ürün ve hizmet satan işletmelerin daha ulaşılabilir olması, müşteriler tarafından kolayca keşfedilebilmesi satış rakamlarına pozitif etkileyen en öncelikli unsurdur. Google haritalar için sunulan Yerel Arama Ağı Reklamları işletmelerin ürün ve hizmetleri ile doğrudan ilgilenen, yol tarifi ya da iletişim için arama yapan kişilere ulaşmanızın en kolay ve etkili çözümlerinden biridir. Google haritalar reklamları bu kadar kesin ve doğrudan satış getirecek etkileyici çözümler sunması pek çok işletmenin reklam bütçesini Yerel Arama Ağı Reklamlarına yönlendirmesini sağlamaktadır.

Ülkemizde ve dünyada en sık kullanılan haritalama servisi olan Google Haritalarda reklam vermek büyük bir müşteri kitlesine kolayca ulaşmanızı sağlar.  Örneğin bulunduğunuz şehirde, ilçede ya da bir yarıçapta “tesisatçı” ya da “en yakın tesisatçı” aramasını yapan bir kullanıcı öncelikle reklam veren tesisatçının konumu ile karşılaşacaktır. Ya da “en yakın restoran” aramasını yapan bir kullanıcı öncelikle reklam veren işletmenin konumu ile karşılaşacaktır. Zaten bir restorana gitme niyeti olan kullanıcı yüksek ihtimalle ilk sıradaki reklam veren konumu beğenirse o konuma doğru yola çıkacaktır. Ya da tesisatçı araması yapan kullanıcı karşısına çıkan ilk tesisatçıyı yüksek ihtimalle arayıp fiyat alacaktır. Kısacası reklam verenin en kısa ve kolay yoldan müşteriye ulaşmasını sağlayan Google haritalar reklamları oldukça verimli sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Google Haritalar Reklamları Nasıl Görünür?

Google haritalar reklam verme işlemi sonrası reklamlar mobil aramalarda, konumlarda mevcut anahtar kelimelerde en üst sıralarda görülür. Reklamın optimizasyon sürecinde hedeflenen kitleye göre reklam gösterimi yapılır. Diğer reklam türlerine göre fiziksel işletmelerde, hizmet sektöründe en çok verim veren reklam türüdür. Yan taraftaki örnek görselden reklamın nasıl görüleceğini inceleyebilirsiniz.

Google Harita Reklamları Nasıl Görünür?

Google Haritalar Konum / Lokasyon Reklam Paketi

Demografik Kitle Optimizasyonu

Konum / Lokasyon Hedefleme Optimizasyonu

Kampanya, Reklam Grubu, Reklam Hiyerarşisi Kurulumu

Yüksek Performanslı Anahtar Kelime Analizi

Kalite Puanı Optimizasyonu

Negatif Anahtar Kelimeler Optimizasyonu

Reklam Yayın Süresinin Belirlenmesi

Reklam Görünümü Optimizasyonu

Reklam Başlıklarının Optimizasyonu

Reklam Açıklamalarının Optimizasyonu

Reklam Uzantılarının Optimizasyonu

Reklam Öğelerinin Entegrasyonu

Reklam Segmentasyon Ayarları

Bütçe ve Teklif Stratejilerinin İncelenmesi

Kontrol Tamamen Sizde! Sizin Hesabınıza Kurulum, Bütçe Yönetimi Tamamen Sizde! Tek Seferlik Ödeme İle Muhteşem Reklam Kampanyasına Sahip Olun!

Google Haritalar Reklam Kampanyası Satın Almanın Avantajları

Google Haritalar reklam verme işlemini anlatmadan önce bu önemli noktaya değinmek isteriz. ReklamWeb olarak kampanya düzenleme ve yayınlama hizmeti satmaktayız. Sizlere reklam vermeyi anlatacağız ama neden bizimle çalışmanız gerektiğini de anlatmamız gerekir. Çünkü profesyonel bir reklamcı ile çalışmanın avantajları vardır. Peki kampanyanız için neler mi yapıyoruz? Aşağıda sizler için listeledik, birlikte iş yapmak dileğiyle yazımıza ekliyoruz.

 1. Reklamlarınızın oluşturulma sürecinde kampanya için bir SEO uzmanı ve Google Ads konusunda uzmanlaşmış bir Dijital Pazarlama uzmanı ortak çalışma yürütür.
 2. Sitenizin reklam anahtar kelimeleri SEO uzmanı tarafından Ahrefs, Keywordtool ve Semrush araçları kullanılarak, rakip siteler ve aynı anahtar kelimelerde reklam veren siteler incelendikten sonra oluşturlur.
 3. Google Haritalar (Google Maps) kaydınızın SEO uyumlu olup olmadığı SEO uzmanı tarafından incelenir. Varsa eksikleriniz listelenir ve siz değerli müşterilerimize iletilir. Reklam kampanya oluşturma sürecinde bu eksiklerin giderilmesi istenir.
 4. Google Adwords uzmanı yüksek aranma hacimli, orta aranma hacimli ve düşük maliyet ile yüksek maliyetli anahtar kelimeleri gruplandırır, kampanyanıza ve hizmet raporunuza ekler.
 5. Reklam öğelerini, reklam metinlerini, reklam başlıklarını, reklam uzantılarını, reklam görsellerini Google yönergelerine göre Ads paneline ekler.

Sizlerde hiç uğraşmadan kampanyanızın profesyonel Adwords Reklam Ajansı tarafından oluşturulmasını isterseniz aşağıdaki fiyatlardan satın alım yaparak müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Google Haritalar Yerel Arama Ağı Reklam Türleri

Konum reklamları ile işletmeler yakınlarında arama yapan Google kullanıcılarını işletmelerine çekmek, fiziki satış veya hizmet satışı gerçekleştirmek ya da telefon araması almak gibi farklı amaçlar ve hedefler belirlerler. Yerel işletmenizin rakiplerinden sıyrılıp aramalarda daha üst sıralarda görünmesini istiyorsanız Google haritalar reklamı hem ucuz hem de oldukça etkili bir çözüm. Piyasaya sunduğunuz ürün ve hizmetin direkt müşteriyle etkileşime girmesi, doğrudan satış getirmesi en yüksek reklam alanlarından biri ancak doğru reklam modelini seçmek bu alandaki en önemli reklam verimi faktörü diyebiliriz.

 • Yer Ayrıntılarını Alma Tıklamaları Reklamları

Verilen reklamların daha fazla bilgi almak amacıyla tıklanarak genişletilmesi halinde tıklama kabul edilir.

 • Yol Tarifi Tıklamaları Reklamları

Reklamlarınıza tıklayarak kullanıcılar rota oluşturur ve fiziki işletmenize gelir. Yol tarifi ya da adresinize yapılan tıklamalarda, tıklama başı ücretlendirilir.

 • Mobil Tıkla ve Ara Tıklamaları Reklamları

Mobil kullanıcılar hedeflenen anahtar kelimelerde arama yaptığında direkt sonuca ulaşmayı, bir muhatapla konuşmayı hedefleyebilir. Kimi sektörde mobil tıkla ve ara kampanyaları oldukça verimli sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Konuyu toparlayacak olursak her gün milyonlarca insan bir lokasyona ulaşmak veya hizmet almak için Google haritalar servisini kullanıyor. Reklam vererek sizlerde hizmet arayışında olan müşterilerinizin sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu uğraştırıcı ve profesyonellik isteyen reklam optimizasyon sürecinden kurtulup direkt müşterilerinize odaklanmak için ReklamWeb, reklam hizmetlerinden birini seçerek yeni müşterilerinizle tanışabilirsiniz.

Google Haritalar Reklamı Nasıl Verilir?

Google Haritalar Reklam Kampanyası Nasıl Oluşturulur?

Google Haritalarda reklam vermek için öncelikle bir harita kaydınızın olması gerekir. Harita kaydının olduğu hesap üzerinden Google Ads hesabı oluşturulur. Bu sayede Google Ads konum kaydınıza ulaşır ve reklam vermeniz için gerekli düzenlemelerin yapılmasına izin verir. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi “Yerel mağaza ziyaretleri ve tanıtımlar” kısmından harita reklamını oluşturmaya başlayabilirsiniz. Peki bu kampanya ekranına nasıl geleceğiz? Adım adım sıfırdan anlatıyoruz.

  Google Haritalar Reklam Verme Adım Adım Anlatım

  1. Öncelikle bir Google Ads hesabına ihtiyacınız var. Google Ads (Google Adwords) paneline üye olun ve giriş yapın.
  2. Sağ tarafta bulunan menüden kampanyalar kısmını seçin.
  3. Yeni bir kampanya oluşturun, otomatik olarak aşağıdaki ekrana yönlendirileceksiniz.
  4. Kampanya türünü seçtikten sonra Google tarafından istenilen verileri girin.
  5. Google My Business hesabınıza kayıtlı olan konum kaydınızı seçin ve Google Ads için işletme kaydınızı belirleyin.
  6. Reklam anahtar kelimelerini belirleyin ve kampanyanıza girin.
  7. Reklam uzantılarını belirleyin ve kampanyanıza girin.
  8. Bulunduğunuz bölgeyi çok iyi hedefleyerek kampanyanıza işleyin.
  9. Yaş, cinsiyet, ekonomik durum ya da kullanılan telefon gibi detaylı demografik ayarları yapılandırın.
  10. Reklamlarınız için başlık ve açıklamaları belirleyin ve kampanyanıza girin.
  11. Günlük reklam bütçenizi belirleyin.

  Herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorsanız reklam kampanyanızı kaydedin ve reklamlarınızın görünmesi için Google Ads panelinden ödeme yapın.

  Ads 5500 Harca 5500 Kazan Kod Çekilişine Ücretsiz Başvurun.

  Mesaj Gönder
  Mesaj Gönderin
  Merhaba
  Nasıl Yardımcı Olabilirim?